Drew-Art

O nas
Promienniki
Ogrzewanie kościołów
Termoterapia
LABORATORIUM
Lampy
Promienniki ceramiczne i kwarcowe
Farby termiczne
Udział w targach
Nasi partnerzy
Kontakt

Nowości

 

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash






 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowości


 

Nowa lampa amberSOLART

 

Najnowsze osiągnięcie firmy Toshiba Lighting to amberSOLART

 

Są to lampy IR o najmniejszej światłości, a maksymalnej emisji cieplnej

 

Żadna firma na świecie nie wyprodukowała do tej pory podobnej promiennikowej lampy grzejnej

 

Lampy amberSOLART są wymienne ze wszystkimi innymi standardowymi wraz z popularnymi dotychczas lampami IR Philips Gold HeLeN

 

Zapraszamy do składania zamówień w naszej firmie lub u naszych partnerów handlowych

 

Dane techniczne lamp

 

Nasz nowy produkt - promienniki łazienkowe

 

Do niedużych łazienek, budowanych standardowo, lub łazienek dużych na dogrzewanie określonych miejsc, umożliwiający jednocześnie bezpośrednią terapię podczerwienią.


SOLART-M/WPU wyposażony jest w najnowszej generacji lampy "Blackstar" firmy OSRAM, koloru rubinowego, o niedużej emisji świetlnej i maksymalnej emisji fali cieplnej IR-A, dającej maksymalne korzyści dla naszego ciała i samopoczucia. Promienniki mają za zadanie natychmiast ogrzać ludzi znajdujących się w łazienkach, podczas ogrzewania, w największym stopniu (będąc rozebranym) korzystamy dodatkowo z bezpośredniej terapii podczerwienią, która regeneruje i wzmacnia mechanizmy regulacyjne organizmu, dzięki stymulacji naszych komórek i tkanek.

Zobacz:

http://drewart.com.pl/index.php?func=produkt-promiennik_WPU

 

 

drewart SOLART 2012 - Nowe foldery do pobrania

 

 

Warto przeczytać

 

W dobie zwiększającego się kryzysu gospodarczego, dużo różnych firm handlowych, także produkcyjnych, a szczególnie powstające jak grzyby po deszczu sklepy internetowe oferują produkty o nieznanych kartach technicznych ( parametrach urządzeń), w niewiele niższych cenach od produktów przebadanych i znanych marek. Większość tych produktów to produkty chińskie, bez badań jakościowych* i gwarancji, mogących stwarzać zagrożenie w czasie ich użytkowania.
Taka sytuacja nie ominęła też rynku grzewczego.
Niektórzy producenci i firmy handlowe powiększają swoją ofertę o podobne, ale tańsze urządzenia grzewcze, także produkcji chińskiej, które nie posiadają określonych parametrów technicznych . Nie znając danych produktu, w żaden sposób nie można odpowiedzialnie doradzić klientowi jego zastosowania. Szczególnie teraz, kiedy wszystkie nośniki energii drożeją , podejmując decyzję o zakupie urządzenia grzewczego musimy się upewnić, czy zda ono egzamin w naszym zastosowaniu, jaki jest okres żywotności produktu i czy występują dodatkowe koszty eksploatacyjne. Może się okazać, że to ,,tanie'' w rezultacie będzie znacznie kosztowniejsze i nie spełni naszych oczekiwań.
Jeśli dane techniczne, certyfikaty produktu są udostępnione, jawne i określają najważniejsze parametry produktu, możemy zakładać, że ponosimy minimalne ryzyko inwestując w dany produkt.

zobacz: http://www.solart.com.pl/images/stories/co_powinno_si_wiedzie_wybierajc_system_grzewczy.pdf

 

* Badania jakościowe wykonywane są na zlecenie firm (głównie produkcyjnych) w specjalistycznych branżowych laboratoriach, podczas których m. innymi obliczana jest sprawność urządzenia, szczególnie niezbędna do wyliczeń projektowych. Sprawność urządzenia decyduje też ile ciepła jest odbierane z każdego pobranego kW i ile i jakich promienników należy użyć w projekcie.

zobacz:

http://drewart.com.pl/index.php?func=bezpieczenstwo_01

http://drewart.com.pl/pdfy/20071015%20efficiency%20report.pdf

Certyfikaty DQS/ISO / RoHS i inne podobne, nie określają sprawności , jakości i przydatności promiennika do ogrzewania .
Symbole certyfikacyjne DQS są zewnętrzną oznaką pomyślnie odbytego procesu certyfikacji systemu zarządzania, tzn. że firma która je otrzymała, utrzymuje i poddała certyfikacji system zarządzania zgodnie z wymaganiami normy, która była podstawą certyfikacji np. ISO 9001. Symbole certyfikacyjne DQS nie są wynikiem certyfikacji wyrobu i dlatego też nie "mówią" o jakości produktu. Nie mogą one również być używane do znakowania wyrobów i należy unikać wrażenia certyfikacji wyrobów poprzez niewłaściwe zastosowanie symbolu.

 

drewart SOLART 2011 - Nowy folder do pobrania

 

 

Promienniki ceramiczne w kościołach - wizja lokalna

 

Wielokrotne proszono naszą firmę o wymianę promienników cermicznych zamontowanych w kościołach na promienniki kwarcowo-halogenowe. Poniżej przedstawiamy relację z wizji lokalnej z jednego z takich kościołów. (Aby obejrzeć filmy należy kliknąć prawym klawiszem myszy na poniższe rysunki, a następnie zaznaczyć ODTWÓRZ/PLAY)

 

Promienniki kwarcowe SOLCER K i promienniki ceramiczne SOLCER C

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą promienników kwarcowych i ceramicznych na stronie www.promienniki.biz

 

Statywy SOLSTAT dla promienników Solart

 

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą statywów SOLSTAT dla promienników Solart

 

 

Uniwersalne, modułowe sterowniki SOLSTER

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sterowników SOLSTER

 

Termowizyjne badania

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą badań termowizyjnych

 

Znajdź szybko lampę

 

Zapraszamy do korzystania z ofery lamp kwarcowo-halogenowych:

 

 

Promienniki SOLART-WEG w Zakładach FIATA

 

Zapraszamy do obejrzenia zamontowanych promienników w Zakładach Fiata.

 

Znajdź szybko lampę

 

Zapraszamy do korzystania z tabel oferowanych przez naszą firmę lamp kwarcowo-halogenowych oraz promienników ceramicznych dla celów przemysłowych.

 

 

Nowa GALERIA ZDJĘĆ KOŚCIOŁÓW

 

Zapraszamy do obejrzenia uaktualnionej GALERII ZDJĘĆ KOŚCIOŁÓW z zamontowanymi promiennikami podczerwieni.

 

Systemy ogrzewania zewnętrznego

 

 

Grzejniki tarasowe z serii Heatlight Technology wyposażono w najnowsze zdobycze technologii ogrzewania podczerwienią. Grzejniki z tej serii te są bezpieczne, ciche i pięknie funkcjonalne, a zostały opracowane, aby umożliwić Ci cieszenie się Twoim ogrodem, tarasem, garażem - idealne, uniwersalne źródło ciepła.

BEZPIECZNE ... Nie musisz się martwić sprężonym gazem czy przechowywaniem butli, i w przeciwieństwie do grzejnika gazowego nie wymaga corocznych przeglądów.

CICHE... Zasilane energią elektryczną - co oznacza ciszę i spokój w Twoim ulubionym zakątku ogrodu.

CZYSTE... Żadnych zapachów - i praktycznie nie wymagają konserwacji.

ZWARTE W BUDOWIE... Łatwe w przechowywaniu i czyste.

SKUTECZNE ... Podczerwień ogrzewa natychmiast, dając poczucie komfortu już w momencie włączenia.
WYDAJNE... Bez tracenia energii na podgrzewanie powietrza, podczerwień ogrzewa powierzchnie, na które pada - a na ciepło nie wpływają przeciągi.

EKONOMICZNE ... Koszty działania są niskie - oblicz 30 groszy za kilowatogodzinę. Tylko porównaj to z prawdziwymi kosztami systemu ogrzewania gazem! Zobaczysz, że całkowite koszty działania są blisko trzykrotnie niższe niż ogrzewania gazem.

 

UNIWERSALNY SYSTEM MOCOWANIA

Zależnie od tego, jak i gdzie chcesz ogrzewać, kąt promieni łatwo się ustawia i zabezpiecza. Grzejnik można także obracać na boki, aby ustawić grzanie dokładnie tam, gdzie jest potrzebne.

 

Technologia podczerwieni:

 • Natychmiastowe ciepło przy użyciu promienników kwarcowo-halogenowych z wolframowym żarnikiem

 • Obudowa z aluminium i odpornego na temperaturę plastiku

 • Zasilanie 240V/50Hz - 220V60Hz

 • Moc wyjściowa1200 lub 1800 Watt

 • Odporny na wstrząsy system mocowania promiennika

 • Skonstruowane i wykonane zgodnie z IP65

 • Unikatowy, opatentowany wzór

 • Waga pojedynczego grzejnika 0,8 kg

 • Efekt termiczny został znacznie poprawiony, w stosunku do istniejących produktów, dzięki rewolucyjnemu projektowi łączącemu bardzo skuteczny reflektor i bezszkłowe lico

Więcej informacji na temat systemu ogrzewania zewnątrznego jest TUTAJ

 

Nowa lampa firmy Toshiba - PARYS

 

Nowa lampa TOSHIBA PARYS to najlepsza lampa podczerwona do ogrzewania przestrzeni. Takie lampy składają się ze starannie wykutego wolframu otoczonego rurą z wysokiej czystości kwarcu z jedwabistą powłoką. Dzięki tej bardzo wytrzymałej powłoce, przez całą żywotność lampy nie występuje różowawe zabarwianie, i utrzymuje się stałe, niskie natężenie światła. Nic dziwnego, że nowa lampa TOSHIBA PARYS jest bradzo dobrym emiterem podczerwieni do zastosowań ogrzewania przestrzeni, przy których należy być coraz bardziej wyczulonym na kwestię lepszego oddawania kolorów przy niskim natężeniu światła i znaczącym cieple podczerwieni.

 

ZALETY:

 • Doskonałe oddawanie kolorów. BEZ ZABARWIANIA NA RÓŻOWO ANI CZERWONO!

 • Wysokoodporna technologia powlekania (prawie bez problemu łuszczenia się)

 • Stałe niskie natężenie - dzięki wysokoodpornej powłoce

 • Podczerwień krótka IR-A i błyskawiczne ciepło

 • Żadnych przeciągów z powodu promieniowania ciepła podczerwonego

 • Żadnego hałasu ani nieprzyjemnych zapachów

 • Długa żywotność - przeciętnie 5000 godz.


 

Więcej informacji na temat lampy PARYS jest TUTAJ

 

 

Podwójna lampa IRB o średniej długości fali

 

Nowa, podwójna lampa IRB TOSHIBA to rodzaj promienników średniej długości fal podczerwonych, które składają się ze spiralnej części ze stopu w obudowie z rury kwarcowej o otwartych końcach. Najwyższej jakości, powleczony na biało odbłyśnik jest powleczony nad połową obwodu lampy, aby zapewnić powstanie jednokierunkowej wiązki ciepła podczerwieni, a ta technologia powlekania znacznie podbija cenę w porównaniu do technologii powlekania w kolorze złotym. Grzejniki podczerwone są ekonomiczne dzięki długiej żywotności lamp. Dwulampowy grzejnik podczerwony TOSHIBA jest dostosowany do wielkoseryjnych procesów suszenia podczas:

- Obróbki arkuszy plastykowych i folii

- Suszenia tekstyliów

- Suszenia farb, lakierów i innych rozpuszczalników w przemyśle

- Suszenia farb drukarskich

oraz innych procesów suszenia w przemyśle.


Więcej informacji technicznych jest TUTAJ

 

 

Sauna kwarcowo-halogenowa

 

Firma Drewart-Energy jest jedyną w Europie produkującą przenośne, kwarcowo-halogenowe sauny na podczerwień krótką.
Obecnie wprowadzamy na rynek UE wyjątkową saunę głębokiej podczerwieni, saunę bezkabinową - Solart-Weg medic.
Urządzenia Solart-WEG medic , na życzenie, wyposażamy w najnowszej generacji emitery Vitae Philips (1800 - 2000 nm) lub Victory (1200 nm).
Liczymy na zainteresowanie. Więcej informacji na temat sauny kwarcowo-halogenowej jest TUTAJ


 

 

 

Nowa halogenowa lampa neodymowa do interpretacji prawdziwych kolorów

 

Zobacz różnicę

 

Jak to działa:

 

Domieszkując kwarc rzadko występującym na ziemi pierwiastkiem, neodymem, spowodowaliśmy, że żółte światło jest absorbowane, co daje efekt rozjaśnienia czerwieni i zieleni oraz podniesienia kontrastu czerwień-zieleń. Prezentacje owoców morza, biżuterii, tekstyliów, kwiatów, kosmetyków i produktów w prawdziwych kolorach. Do użytku także przy czytaniu i robótek ręcznych.

 

Wystarczy wymienić żarówki w standardowych oprawach halogenowych!

 

 

 

Systemy ogrzewania zewnętrznego

 

ULOTKA *.pdf

 

Lampy podczerwone firmy Victory pracujące w środowisku wilgotnym.

 

Używanie wszystkie zwykłych lamp w środowisku o wysokiej wilgotności powoduje skrócenie ich żywotności, szczególnie gdy lampę często się włącza i wyłącza. Dzieje się tak z powodu rdzewienia wtyku molibdenowego, co prowadzi do nieszczelności i niesprawności lampy, jak również uszkodzeń samej oprawy. Przykłady tego ilustrują następujące zdjęcia.

 

 


 

Nowa lampa jest idealna do użycia w środowiskach wilgotnych, gdzie oprawy znajdują się na otwartym powietrzu i są wystawione na działanie czynników pogodowych, jak również gdy lampę często się włącza i wyłącza. Na przykład do basenów, papierni, czy pól do nauki gry w golfa, .

 

Aby zamówić którąś z tych lamp, wystarczy dodać prefiks HH do normalnych kodów. Przykład: 64241530HH

Drewart-Energy Sp. z o.o. Copyright (c) 2005-2014