Drew-Art

O nas
Promienniki
Ogrzewanie kościołów
Termoterapia
LABORATORIUM
Lampy
Promienniki ceramiczne i kwarcowe
Farby termiczne
Udział w targach
Nasi partnerzy
Kontakt

Nowości

 

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajmując się technikami podczerwieni od 1996 roku i będąc producentem promienników halogenowo-kwarcowych, pragniemy zwrócić uwagę wszystkim klientom zainteresowanym zakupem, jakimi kryteriami powinni się kierować przy doborze właściwego urządzenia promiennikowego.
Pod ogólną nazwą promiennik czy reflektor ciepła, kryją się urządzenia grzewcze o różnej skuteczności, trwałości i przeznaczeniu.
Wysoka jakość, unikalne zalety, duża trwałość, przystępna cena. Dzisiaj te słowa są czymś oczywistym w każdej reklamie. Niestety nie wszystkie te urządzenia sprawdzają się równie dobrze w praktyce. W informacjach o produkcie brak jest argumentów technicznych, które potwierdzałyby jego zalety. Skuteczność i przeznaczenie promiennika zależy od wielu parametrów, głównie od temperatury wytwarzanej przez emiter (lampę, żarnik), typu reflektora i jakości lustra w stosowanych odbłyśnikach. Ceny promienników są uzależnione od rozwiązań technicznych i jakości zastosowanych elementów. Przyjmujemy, iż najdroższe z racji użytych wysoko przetworzonych technologicznie elementów składowych, będą promienniki wysokotemperaturowe emitujących falę słoneczną (IRA oraz IRB). Im niższa temperatura emitera, tym części o mniejszych wymogach techniczno-jakościowych i w związku z tym cenach. To nie tylko ceną powinien kierować się odbiorca, aby dobrać skuteczne ogrzewanie, tylko doborem odpowiedniego urządzenia do stawianych wymagań.
Polskie promienniki halogenowo-kwarcowe SOLART powstały jako efekt wieloletnich badań, analiz oraz wymiany doświadczeń i opinii z firmą Philips, brytyjskimi producentami, a obecnie z japońską firmą Toshiba- liderami nie tylko na rynku europejskim.
W promiennikach SOLART stosowane są lampy halogenowo-kwarcowe firm Toshiba oraz Victory, z zakresu promieniowania termicznego o sprawności promieniowania ponad 94%.
Zastosowanie w reflektorach gładkich luster (certyfikat gwarantujący 97% refleksji oraz wysokie skupienie dobrze ukształtowanej wiązki promieni podczerwonych) niemieckiej firmy Alanod, przekłada się na wysoką sprawność promienników SOLART (ponad 70%).
Wysoka sprawność promienników SOLART minimalizuje nagrzewanie urządzeń (wysokie temperatury na obudowach powodują straty w przesyłaniu promieni podczerwonych), maksymalizuje wielkość przesyłanego ciepła na znaczne odległości, oraz umożliwia bezawaryjną pracę stosowanych lamp halogenowo-kwarcowych.
Możliwość wymiany reflektora, oraz wszystkich części (większe koszty wytworzenia takiego promiennika) uwalnia od kłopotów z naprawą lub zakupem nowego urządzenia i zapewnia długotrwałą eksploatację promiennika.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii różnych obiektów oraz galerii kościołów ogrzewanych promiennikami SOLART. A także do zapoznania się bliżej z dostępnymi modelami promienników SOLART.

Drewart-Energy Sp. z o.o. Copyright (c) 2005-2014