Drew-Art

O nas
Promienniki
Ogrzewanie kościołów
Termoterapia
LABORATORIUM
Lampy
Promienniki ceramiczne i kwarcowe
Farby termiczne
Udział w targach
Nasi partnerzy
Kontakt

Nowości

 

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odwilżacze


Skutki nadmiaru wilgoci w budynkach i obiektach.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak wielce szkodliwy jest nadmiar wilgoci w budynkach mieszkalnych, magazynowych, biurach, zakładach pracy, muzeach i jakie powoduje skutki i zagrożenia.
Nadmierna wilgoć istniejąca w murach jest przyczyną niszczenia konstrukcji budynków (szczególnie drewnianych), niszczenia wyposażenia budynku, a w obiektach magazynowo-sklepowych niszczenia składowanych towarów (żywność, odzież, papier) co jest przyczyną powstawania ogromnych strat. Długotrwale utrzymywanie się nadmiernej wilgoci powoduje powstanie pleśni i grzybów, które znacznie przyśpieszają destrukcję powierzchni zawilgoconych. Wilgoć znacznie zmniejsza współczynnik przenikania ciepła muru, a ubrania tracą swoją izolację termiczną. Powstają negatywne warunki środowiskowe dla człowieka jak i zwierząt, w konsekwencji powodujące różne dolegliwości i choroby. Utrata współczynnika przenikania ciepła muru znacznie zwiększa koszty ogrzewania i wentylacji.
Wilgoć może powstać także w wyniku zdarzeń losowych, takich jak pęknięcie rur, po gaszeniu pożaru, podczas powodzi. Usuwanie skutków tak powstałej wilgoci metodami tradycyjnymi niesie za sobą ogromny nakład pracy i finansów.
Nie możemy także polegać na pogodzie, jako skutecznym sposobie osuszania budynku, gdyż trwałoby to zbyt długo. Ogrzewanie różnego rodzaju grzejnikami oraz poprzez wentytację jest bardzo kosztowne i nie jest też najlepszym rozwwiązaniem, ponieważ nierównomierne powierzchniowe suszenie może spowodować zniszczenie budynku i znajdujących się w nim przedmiotów.
Jedynym skutecznym, najszybszym, najtańszym, bezpiecznym sposobem, który technologicznie prawidłowo osuszy budynek i znajdujące się w nim mienie, jest zastosowanie odwilżaczy EBAC.

Podstawowe zasady działania odwilżaczy EBAC

Maszyny te przy pomocy wentylatora wtłaczają wilgotne powietrze do urządzenia skraplającego, w którym jest ono schładzane poniżej poziomu punktu roszenia i następuje skraplanie pary wodnej zawartej w powietrzu. Skroplona woda odprowadzana jest (w zależności od modelu) rurką do kanalizacji lub do specjalnego pojemnika. W niektórych modelach zainstalowane są pompy kondensacyjne umożliwiające wypchnięcie wody rurą spustową na dość znaczną odległość (30 m).
Podczas procesu skraplania energia utajona w parze wodnej jest odzyskiwana i zwracana powietrzu opuszczającemu urządzenie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu energo-wydajnej technologii pomp cieplnych i dlatego też urządzenia są tanie w eksploatacji. Odwilżacze EBAC suszą do trzech razy szybciej niż suszenie przy użyciu metod tradycyjnych i usuwają trzy razy więcej wilgoci w porównaniu z osuszaniem przy pomocy ogrzewania i wentylacji zużywając tą samą ilość energii.
Od 20 lat międzynarodowy zespół ekspertów pracuje nad najwyższą jakością, bezpieczeństwem użytkowania, oszczędnością energetyczną i stosuje najnowsze osiągnięcia techniczne w swoich urządzeniach. Odwilżacze firmy EBAC w pełni spełniają przyszłe wymagania ustalone przez Unię Europejską odnośnie wysokiej wydajności i niskiego poboru energii.
Wydajność odwilżacza - współczynnik wydajności odwilżania DER (DIN - EN 810) jest mierzony w l/kWh a wysokie jego wartości oznaczają wysoką wydajność skraplania przy niskim poborze energii. Wysoki wzpółczynnik DER 3 l/kWh odwilżaczy EBAC stawia je w pozycji lidera światowego, a bezkonkurencyjnego w Europie.
Od 20 lat EBAC dostarcza odwilżacze domowe, przemysłowe i budowlane do sklepów, wypożyczalni.
Najlepiej sprzedające się w Europie odwilżacze domowe są produktem Ebac'a. Tylko w ostatnim sezonie sprzedano ponad 500 tys. sztuk.
Jeżeli stosujecie Państwo profesjonalne odwilżacze budowlane to z pewnością są one wyprodukowane przez firmę EBAC - wiodącego producenta na świecie a pierwszego w Europie.
Roczna produkcja odwilżaczy Ebac'a jest większa od łącznej produkcji wszystkich innych producentów, dlatego możecie być Państwo pewni najwyższej ich niezawodności i doskonalej jakości.

RODZAJE ODWILŻACZY

Odwilżacze domowe
Posiadają elegancką i delikatną sylwetkę, lecz są urządzeniami mocnymi, przeznaczonymi na długoletnie użytkowanie. Stwarzają luksusowe warunki dla budynku, mieszkania i jego domowników. Utrzymują w doskonałym stanie konstrukcje budowlane, wpływają na trwałość podłóg drewnianych, mebli, tapet, dywanów i odzieży. Odwilżacze domowe wyposażone są w specjalny filtr węglowy zbierający kurz i pył. Zastosowanie w domu odwilżaczy HOMEDRY łagodzi przebieg wielu schorzeń m. in. reumatyzmu, astmy, różnych alergii.
Seria Homedry produkowana jest w czterech typach:
- Homedry 440 - idealny do małych mieszkań
- Homedry 660 - przystosowany do średniej wielkości domu
- Homedry 870 - przystosowsny do dużych domów (4 sypialnie)
- Homedry 980 - przeznaczony dla bardzo dużych domów.

Wszystkie odwilżacze domowe posiadają wmontowany regulator poziomu odwilżania dla utrzymania wymaganego poziomu wilgotności powietrza.
Odwilżacze przemysłowe (komercyjne)

Urządzenia te posiadają wzmocnioną konstrukcję i obudowę dostosowaną do zawieszania na ścianach.
Seria odwilżaczy przemysłowych oferowana jest w czterech typach:

* - CD 30 - przeznaczone są dla firm budowlano-usługowych,
* - CD 35 - dla biur itp.
* - CD 100 - przeznaczone dla ochrony dużych obiektów i budynków np. restauracji, magazynów,
* - CD 425 - do fabryk, hal sportowych, laboratoriów, muzeów, szpitali, hoteli, dla rolnictwa i do usuwania skutków zalań.

Wszystkie modele serii CD mają zainstalowany regulator poziomu odwilżania dIa utrzymaniu pożądanego poziomu wilgotności powietrza.
Odwilżacze budowlane

Charakteryzują się mocną i odporną konstrukcją przystosowaną do warunków panujących na placach budowy. Wielostronne uchwyty i dobre wyważenie sprawiają, że przemieszczanie ich nie sprawia kłopotu nawet jednej osobie, a zastosowanie dużych kól ułatwia poruszanie po nie-równej powierzchni. Najbardziej wydajne urządzenia odciągają do 140 l wody w ciągu doby, w związku z tym nie ma potrzeby przenoszenia odwilżacza z pomieszczenia do pomieszczenia; ustawiony centralnie osusza cały obiekt w jednakowym stopniu (bez pęknięć), pozostawiając dokładnie i równomiernie wysuszony budynek.
Zastosowanie odwilżaczy budowlanych jest wszechstronne: na placach budowy, w fabrykach, magazynach, hurtowniach, halach sportowych, biurach, do osuszania piwnic, usuwania skutków zalań.

Odwilżacze budowlane produkowane są w czterech typach - BD 70, BD 5, BD 150, BD 12 - -różniących się głównie ilością odciąganej wody.

WYBIERAJĄC EBAC - WYBIERZESZ NAJLEPSZE!

JAKO ŚWIATOWY LIDER W DZIEDZINIE ODWILŻACZY FIRMA EBAC JEST TĄ, NA KTÓREJ TY MOŻESZ POLEGAĆ !

Drewart-Energy Sp. z o.o. Copyright (c) 2005-2014