Drew-Art

O nas
Promienniki
Ogrzewanie kościołów
Termoterapia
LABORATORIUM
Lampy
Promienniki ceramiczne i kwarcowe
Farby termiczne
Udział w targach
Nasi partnerzy
Kontakt

Nowości

 

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Termoterapia

Folder sauny przenośnej
Folder firmy Phillips
Wpływ promieniowania podczerwonego na zdrowie organizmu

SOLART-WEGmedic © to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie urządzeń do termoterapii. Wyjątkowa, przenośna sauna, która   umożliwia korzystanie z dwóch specjalnych lamp emitujących pełne spectrum leczniczej podczerwieni IRA, IRB, IRC .

                                                                                                PATENT NR: 210605

Zawsze w zasięgu ręki , więcej swobody i elastyczności podczas używania.

Dlaczego SOLART-WEG medic zapewni więcej korzyści dla organizmu:

 1. Zastosowanie 2 lamp tworzących razem pełne spectrum leczniczej podczerwieni zapewnia największe korzyści w skutecznym wspomaganiu leczenia wielu chorób i urazów
 2. Każda lampa może być uruchamiana oddzielnie włącznikami zamocowanymi z tyłu urządzenia .Nie ma potrzeby, za każdym razem wkładać i wyjmować wtyczki z gniazdka elektrycznego
 3. Zastosowanie w urządzeniu szerokokątnego reflektora zapewnia bardziej równomierne rozłożenie ciepła i ogrzewanie większego obszaru ciała.
 4. Możliwość ustawienia urządzenia w pionie lub przekręcenia o 180 C do pozycji poziomej pozwala na korzystanie z termoterapii także w pozycji leżącej.
 5. Wmontowany w podstawę bezpiecznik automatycznie wyłącza urządzenie , gdyby się przypadkiem przewróciło.
 6. Stosowane lampy pochodzą od renomowanych producentów TOSHIBA i OSRAM
 7. Ta przenośna sauna umożliwia szersze korzystanie z termoterapii przez osoby starsze . Korzystając z dobrodziejstw leczniczego ciepła , jednocześnie oddychają chłodniejszym powietrzem otoczenia.
Pojawiające się na rynku urządzenia wzorowane na naszym produkcie są tylko podobne wizualnie i zdecydowanie droższe, biorąc pod uwagę możliwości, które oferują.

Pełne spectrum leczniczej podczerwieni :

 • aktywizuje mięśnie, stawy , organy wewnętrzne, krążenie i przemianę materii
 • wydala trucizny i substancje odpadowe
 • mobilizuje siły obronne , podnosi witalność organizmu
 • wzmacnia system immunologiczny
 • łagodzi ból

ciepło podczerwieni zwiększa:

 • wspomaganie procesu oddychania komórkowego
 • syntezę tlenku azotu (NO), NO – zdolność do przekazywania

Tlenek azotu w organizmie

 • broni przed niedotlenieniem * hamuje agregację płytek krwi * ogranicza aktywność substancji zapalnych * ogranicza rozwój miażdżycy* powoduje wzrost libido * hamuje reakcje alergiczne * optymalizuje procesy przesyłania informacji w systemie nerwowym …

Terapie ciepłem stosuje się m.in. w schorzeniach układu ruchu ,reumatyzm tkanek miękkich, do wzmocnienia organizmu i kondycji dla sportowców * rozgrzewania mięśni i ochrony przed kontuzjami *przy zakwaszeniu mięśni, bóle mięśni * choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa , nerwobóle , rwa kulszowa, lumbago, ischias, do złagodzenia bólu * trądzik i inne schorzenia skóry * przeziębienie * wspomaga procesy odchudzania, szczególnie połączone z aktywnością ruchową * , inne

Zastosowanie: w lecznictwie (np. :neurologii, dermatologii … ) gabinety rehabilitacji * salony odnowy biologicznej   * sanatoria * baseny * centra fitness * siłownie *   gabinety kosmetyczne * infrastruktura hotelowa *   do użytku domowego


PODCZERWIEŃ

Co to są promienie podczerwone?
Promieniowanie podczerwone (łac. infra = pod, pod czymś) jest promieniowaniem elektromagnetycznym o długości fal w zakresie od 780 000 do 1 000 000 nanometrów. W spektrum słonecznym (przy ziemi) stanowi ono około 42,1% i jest wyłącznie z zakresu IRA oraz IRB (fala elektromagnetyczna z zakresu IRC -fala długa - nie dochodzi do powierzchni Ziemi) . podczerwona fala słoneczna daje człowiekowi ciepło oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. To słoneczne promieniowanie podczerwone nosi nazwę promieniowania cieplnego lub ciepła głębokiego.

Temperatura źródła i rozkład długości fal
Wszystkie źródła ciepła emitują podczerwień w szerokim spektrum długości fal. Przy dowolnym źródle, wraz ze wzrostem długości fali w kierunku krótszych jej wartości
1. Wzrasta możliwość przesyłowa, całkowita moc wyjściowa podczerwieni i zostaje wyemitowane więcej energii.
2. Wzrasta odsetek podczerwieni skupionej w szczytowych długościach fali.
3. Im wyższa temperatura, tym wyższa jest moc wypromieniowywana, bardziej wydajne jest źródło i większa sprawność przesyłowa.

ROZKŁAD ENERGII W ZALEŻNOŚCI OD TEMPERATURY EMITERÓW

sauna_03

sauna_04

sauna_06

FALE LECZĄCE

Leczenie ciepłem wykorzystywane jest w wielu przypadkach w celu:
zmniejszenia bólu, poprawy miejscowego krążenia krwi, szybszego gojenia się ran, a nawet terapii niektórych stanów zapalnych występujących zarówno miejscowo jak i ogólnie. Najlepszym generatorem, o maksymalnej głębokości penetracji promieniowania podczerwonego jest Słońce. SOLART-WEG medic zawsze umożliwi bezpośrednie korzystanie z jego promieni. Współczesna technika umożliwiła nam wykorzystanie siły leczniczej promieni słonecznych i niezależnych od Słońca. Ważną rzeczą jest, aby aparatura generująca promieniowanie podczerwone wytwarzała je w taki sposób jak robi to Słońce.

TERAPIA I PROFILAKTYKA

Współczesna medycyna uważa, że najlepsze jest holistyczne leczenie pacjenta. Oznacza to, że w nowoczesnej terapii zwraca się dzisiaj coraz większą uwagę na stosowanie metod regenerujących i działających łagodnie na cały organizm. Skuteczna terapia, w rozumieniu współczesnej medycyny, to taka, której efektem jest ogólna poprawa zdrowia. Głębokie ciepło podczerwieni lamp kwarcowo-halogenowych jest dla terapeuty prostym i wartościowym wsparciem w leczeniu wielu chorób, bez konieczności dodatkowego obciążania organizmu nadmiernymi temperaturami na powierzchni skóry. Skuteczność działania podczerwieni polega na wzmocnieniu własnych mechanizmów regulacyjnych organizmu.
Terapia podczerwienią w saunie kwarcowo-halogenowej nie jest oczywiście uniwersalnym, cudownym środkiem, który uwalnia lub chroni przed wszystkimi chorobami. Leczenie głęboką podczerwienią daje natomiast znakomite rezultaty, jeśli ta forma terapii uzupełni znane i uznane w medycynie leczenie farmakologiczne, fizykoterapeutyczne oraz rehabilitację.
Profilaktyka i leczenie poprzez promieniowanie podczerwone.
Profilaktyczne i lecznicze działanie podczerwieni generowane przez SOLART-WEG medic jest możliwe dzięki stymulacji naszych komórek i tkanek. Promieniowanie podczerwone:
1. aktywizuje krążenie i przemianę materii,
2. wydala trucizny i substancje odpadowe,
3. mobilizuje siły obronne organizmu,
4. wzmacnia system immunologiczny.

Co dzieje się w temperaturze 40-50*C podczas pracy SOLART-WEG medic

Halogenowo-kwarcowe promienniki podczerwieni SOLART-WEG medic zapewniają liczne korzyści przy ogrzewaniu skóry dzięki ich wysokiej wydajności ogrzewania i głęboko wnikającemu w skórę promieniowaniu podczerwonemu. Rezultat, to optymalny efekt ogrzania z maksymalnym komfortem dla użytkownika. Kwarcowo- halogenowe promienniki podczerwieni SOLART-WEG medic emitują krótkofalowe promieniowanie podczerwone ( głęboka podczerwień, głębokie ciepło ) , które bezpośrednio nagrzewa skórę bez żadnego procesu przesyłającego ciepło. Tradycyjne sauny stosują zupełnie inną metodę, wykorzystującą otaczające powietrze jako medium pośredniczące. W tym przypadku grzejnik ogrzewa powietrze, które z kolei ogrzewa ściany, siedzenia kabiny oraz skórę użytkownika. Wynikiem jest duża bezwładność cieplna, która oznacza długi czas nagrzewania. Zupełnie inaczej pod tym względem działają halogenowo-kwarcowe promienniki podczerwieni SOLART-WEG medic. Ich użytkownicy mogą cieszyć się natychmiastowym bezpośrednim nagrzewaniem skóry (identycznie jak robi to słońce). Ogrzewanie może również być dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika (dowolna ilość stosownych urządzeń, oddalanie ich i przybliżanie). Pośredni przesył ciepła w tradycyjnych kabinach wymaga wysokich temperatur powietrza (ok. 100°C) co dla wielu użytkowników okazuje się uciążliwe. Jednak przy metodzie bezpośredniego ogrzewania halogenowo-kwarcowymi promiennikami podczerwieni SOLART-WEG medic temperatura powietrza może być obniżana do poziomu optymalnego , przyjaznego dla skóry ( ok. 40-50°C)równocześnie przy jej maksymalnej penetracji Aby osiągnąć wszystkie korzystne efekty promieniowania podczerwonego konieczne jest, aby ciepło było absorbowanie głęboko w skórze. Ponieważ głębokość penetracji promieniowania podczerwonego jest silnie zależna od długości fali - ważny jest wybór odpowiedniego źródła promieniowania. Długość fal emitowanych przez lampy stosowane w promienniku SOLART-WEG medic  jest zoptymalizowana dla maksymalnej penetracji skóry. Jeśli użyjemy innych źródeł fal (emiterów) o większych długościach (na przykład "ciemne promienniki"- emitujące długą fale elektromagnetyczną z zakresu IRC ) to głębokość ich penetracji będzie znacznie zredukowana .

Dlaczego głęboka podczerwień

sauna_08

  Długość fali
Zalecane przeznaczenie IRB-dla saun domowych lampy VITAE IRA -dla zabiegow w szpitalach
lampy RUBY SLM
Absorbcja
[%]
Naskórek 70 30
  Skóra właściwa 22 50
  Tkanka podskórna 8 20

Zobacz nowy folder

Możliwości stosowania głębokiego ciepła podczerwieni sauny kwarcowo-halogenowej SOLART-WEG medic

Głębokie ciepło podczerwieni stosowane jest z dużym sukcesem na całym świecie w chorobach przewlekłych i różnego rodzaju urazach.
Stosowanie promieniowania podczerwonego u osób chorych powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem.

Poprawę, aż do całkowitego wyleczenia - można osiągnąć m.in. w podanych poniżej dolegliwościach:

* trądzik* bóle kręgosłupa
* zapalenie stawów* bóle mięśni
* zakwaszenie mięśni (np. w treningu sportowym)
* gościec* lumbago
* ischias* urazy sportowe (kontuzje)

Ponadto promienie podczerwone znajdują zastosowanie jako rozgrzewka przed masażem i treningiem sportowym. Pragniemy zwrócić uwagę, iż przytoczona lista nie jest oczywiście pełna. Powyższe przykłady niech jednak posłużą do rozważenia możliwości skutecznego wykorzystania sauny kwarcowo-halogenowej.

Choroby skóry
Niepokojąco na całym świecie wzrasta częstotliwość występowania chorób skóry. W tym także przypadku możemy profilaktycznie i terapeutycznie stosować głębokie ciepło promieni podczerwonych. Odnotowano dobre rezultaty przy zastosowaniu podczerwieni w leczeniu takich schorzeń skóry, jak: trądzik, celulitis, zaklejone pory, egzema, łuszczyca, pokrzywka, poparzenie słoneczne. Uzyskano też zmniejszenie tworzenia się szram pooparzeniowych.

Dla pracujących zawodowo
SOLART-WEG medic jest doskonałym instrumentem do stymulowania energii życia i witalności, warunkiem przyjemności, wydajności i sukcesu. Choruje się mniej.

Dla osób starszych
Głębokie ciepło podczerwieni daje skuteczną pomoc i wsparcie w profilaktyce i przy łagodzeniu licznych problemów zdrowotnych. Czyni ono organlzm odporniejszym na zmiany termiczne, wspomaga ukrwlenle i cyrkulację krążenia, pomaga m.in. w dolegliwosciach reumatycznych, artretyzmie, bólach stawów, pleców i mięśni. U osób o niskim ciśnieniu stosowanie głębokiego ciepła podczerwieni pobudza krążenie i poprawia samopoczucie. Urządzenie można stosować do późnego wieku.

Dla dzieci
Głębokie ciepło podczerwieni jest bardzo pomocne w leczeniu lekkich przeziębień oraz dla wzmocnienia obronnego systemu organizmu dziecka. U małych dzieci kąpiele termiczne należy stosować szczególnie ostrożnie, w porozumieniu z lekarzem.

Dla sportowców
Stosowanie głębokiego ciepła podczerwieni jest szczególnie przydatne do wzmocnienia organizmu i kondycji. Sportowcy cenią sobie tę skuteczną metodę rozgrzewania mięśni przed rozpoczęciem treningu i wysiłkiem startowym. Dobra rozgrzewka to nie tylko lepszy rezultat, ale i ochrona przed kontuzjami, zakwaszeniem mięśni.
Głębokie ciepło podczerwieni przyczynia się do wyrównania poziomu tlenu w mięśniach i do utrzymania lepszej kondycji, zapobiega kontuzjom powstającym po przerwach w treningu.

Dlaczego stosuje się głębokie ciepło podczerwieni?
Obciążenie organizmu jest nieznaczne, dlatego stosowanie kąpieli termiczno-słonecznych jest zalecane aż do późnego wieku także dla osób lekko osłabionych. Po sesji przy SOLART-WEG medic czujemy się dobrze, jesteśmy witalni i pełni energii.

Drewart-Energy Sp. z o.o. Copyright (c) 2005-2014